קורס מזכירות רפואיות

לימודי מזכירות רפואית

מה נדרש ללימודי מזכירות רפואית?

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

יתרונות ללימודי מזכירה רפואית

לימודי מזכירה רפואית

מי שלא מתמצאות מספיק במשק העבודה לומדות ''סתם'' קורס מזכירות רגיל, אבל מי שחושבת לעומקם של דברים, ניגשת לקורס מזכירה רפואית. הסיבה לכך די פשוטה; זהו מסלול לימוד שאינו גורע דבר מההכשרה הרגילה למקצוע, אך לצידה מעניק מכלול כלים נוסף וייחודי, המאפשר יתרון משמעותי במציאת עבודה אצל מעסיקים טובים יותר ובמשרות מבוקשות, מעניינות ויציבות יותר. מזכירה נדרשת בכל ארגון גדול, ולעתים גם בעסקים קטנים ובינוניים. הצורך בבעלת מקצוע מיומנת מתבטא בשפע של סביבות אנושיות ומפגיש עם שלל דמויות בעלות אופי ורקע שונה. שתי מזכירות בעלות רקע וידע זהה יכולות למצוא עצמן האחת אצל בעל בית מפרגן ונדיב, וכך לבוא כל בוקר לעבודה בתחושה של מלכת המשרד, בעוד שמזכירה אחרת, שכאמור לא נופלת ממנה בכישוריה, עלולה להשתלב בעסק אשר לא יעריך מספיק את יכולותיה, נאמנותה ואחריותה, ויגרום לה להגיע מדי יום ללשכתה בפנים נפולות. עובדת חסרת מזל יכולה למצוא עצמה במקום בו יש חוסר כימיה בינה לבין שדרת הניהול או העובדים (למשל פקידה צעירה ועדינה במוסך בו העובדים מבוגרים ומחוספסים ממנה), משרתת בעל בית שאתו אין לה שפה משותפת או אפילו נקלעת לסביבה פוגענית מבחינתה, הכוללת הטרדות ומועקות שונות שאיתן איננה יודעת כיצד להתמודד. התמחות במזכירות רפואית מרחיקה ממקומות תעסוקה שכאלה, ומקדמת את הסיכויים להתקבל ולהשתלב במוסדות וארגונים מכובדים, מתקדמים ומתגמלים, אשר גם סיכויי הקביעות בהם גבוהים בהרבה, ויוכלו לשמש בית מקצועי לאורך שנים. 

מזכירה רפואית לימודים

אפילו בבתי החולים הממשלתיים אשר תמיד נמצאים בקשיים כאלו או אחרים, תזכה מזכירה למשכורת הוגנת, חסות של ועד עובדים ויציבות לזמן ממושך. עם כל זאת, אסור לשכוח לרגע כי כל התועלות האלו אינן ניתנות סתם כך ללא הצדקה, כי כידוע אין מתנות חינם. על המזכירה הרפואית מוטל עול אשר אינו חלק מפעילותן של עמיתותיה בארגונים אחרים. על כתפיה מונחת אחריות רבה ויש לה תפקיד קריטי בהבטחת התפקוד השוטף. בפעילות המרפאה המקום לטעויות הוא אפסי; משגה קטן וסתמי עלול להתפתח לאסון פוטנציאלי, כך שהרצינות היא כלל יסוד. חלק ממקומות התעסוקה מתאפיין גם בלחץ רב, ומתן שירות לאנשים הנמצאים בנקודות קריטיות בחייהם או חיי יקיריהם. הטיפול בהם מחייב זהירות רבה והתנהלות מחושבת ורגישה, הפגנת חום וחמלה אנושית.

מזכירה רפואית קורס

מה נדרש ללימודי מזכירות רפואית

אופי פעילותה של מזכירה רפואית מצריך לא פעם נכונות למעורבות רגשית שאינה מתבקשת ממנהלת משרד אחרת, כמו גם נכונות לעבוד לא פעם תחת לחץ רב. מי שנכונה למשימה זו תגלה כי הקבלה ללימודים מאתגרת הרבה פחות, ותנאי הסף הם לא יותר מ-12 שנות לימוד. כמעט כל מוסדות הלימוד מציעים גם תשלום באמצעות פיקדון חיילים משוחררים, כך שמקצוע זה פתוח כמעט לכל אחד. מכללות ובתי ספר רבים מציעים מסלולי הכשרה אלה והופכים אותם לזמינים ונגישים למעשה בכל מקום בארץ. מעבר ללימודי ניהול משרד רגילים, ההרחבה הנדרשת מצריכה התנסות מעשית בשירותי בריאות קהילתיים או בתי חולים. גם החלק העיוני בקורס ארוך מהרגיל; במהלכו נלמד מגוון רחב של תכנים פרטניים הדרושים לניהול לשכה רפואית - לרבות מושגים באנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיה, אתיקה מקצועית וסודיות רפואית, זכויות החולה, אנגלית וספרות מקצועית, היכרות עם פרוצדורות, ניתוחים, בדיקות, תרופות ורעלים, רקע חיוני לגבי מערכות בגוף האדם, גורמי מחלות וגורמי סיכון, ספרנות רפואית, תכתובת ורשומות רפואיות, אבטחת מידע וסודיות רפואית, פארמקולוגיה וטוקסיקולוגיה, חקיקה בתחום, כלכלת בריאות וסטטיסטיקה רפואית.

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

לימודי מזכירה רפואית מפוקחים על ידי משרד הכלכלה, המעניק לבוגרים תעודת סיווג מקצועי עם סיומם ומעבר הבחינות וההתמחות הנדרשת. קשה להצביע על מסלולי קידום משמעותיים במקצוע, אולם מעצם טבען, הקביעות וההתמדה במקום התעסוקה מקדמות רמת אחריות גבוהה יותר. מערכת הבריאות נתבעת להתייעלות שוטפת וקבועה, תוך שיפור מתמיד בשירות הלקוח. בתוקף תפקידה של המזכירה הרפואית בניהול הלשכה והריכוז הארגוני שלה, היא נדרשת לקידום אותם תהליכים אדמיניסטרטיביים התובעים שיקול דעת ורצינות המאפיינת פעילות דרגים ניהוליים.

יתרונות ללימודי מזכירה רפואית

מערכת הבריאות בישראל, חרף הקשיים העומדים בפניה, היא אחת המתקדמות והדינמיות בעולם. מי שמוצאים נתיב להשתלב בה, וגם לא כרופא או אחות, מצטרפים למערך מרתק, העומד בחזית החדשנות לא פחות משום חברת היי-טק. מזכירה רפואית היא גורם חיוני בשרשרת הפעילות וקידום הארגון והתהליכים בו. לימודי המקצוע מעניקים את כל הידע והמיומנות בהם מצוידת כל מנהלת משרד רגילה, אך אליהם מצטרף ידע רפואי ופרא-רפואי רחב ומעשיר יותר, המאפשר השתלבות במרפאות וקליניקות, קופות חולים, מרפאות חוץ ומחלקות בבתי חולים, מעבדות ומכוני מחקר פרטיים וממלכתיים.

לקבלת מידע ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר