לימודי שמאות מקרקעין בנתניה והסביבה

שמאות - הערכת נזקים ושווי קרקע

לימוד שמאות מקרקעין

שמאות היא אולי לא המקצוע הכי נוצץ, אין לה את ההילה שיש להיי-טק או את הניצוץ שיש למסחר בבורסה, אבל זהו אחד המקצועות הכי ריווחיים והכי יציבים שקיימים כיום בשוק העבודה. ניתן לחלק את השמאות לארבעה תחומים עיקריים: מקרקעין, גוף, רכוש ורכב. זוהי אמנם חלוקה גסה וכל אחד מהתחומים הללו מציע התמחויות משנה כמו לדוגמה שמאים של יצירות אומנות או שמאים של ספרים נדירים, המהווים התמחות ספציפית של שמאות רכוש, אך בכל מקרה תוכלו להתמקצע בתתי-ההתמחויות הללו רק לאחר הלימודים. רוב בני האדם אמנם אינם מודעים לכך, אך בחלק ניכר מהעסקאות שלהם מסתתר שמאי: כך לפני תחילת בנייה של מבנה נעשית הערכת שווי של הקרקע על ידי שמאי, בכל פעם שאתם מבטחים את דירתכם אתם נזקקים לשמאי רכוש וכשרכבכם ניזוק או נגנב, אתם נזקקים לשמאי רכב. זוהי הסיבה בשלה לשמאים לעולם לא תחסר עבודה. 
שמאות מקרקעין היא תחום מקצועי העוסק בהערכת שווי נכסי מקרקעין, כגון: קרקעות, בניינים, דירות, מפעלים ועוד. שמאי המקרקעין הוא בעל הידע והמומחיות לקבוע את השווי ההוגן של נכס מקרקעין.

כאמור, שמאי מקרקעין יעסוק בהערכות שווי של קרקעות בהתחשב במיקומן, מצבן הסטטוטורי הנוכחי והעתידי, סוג הקרקע וכדומה, שמאי נזקי גוף כשמו כן הוא, תפקידו הוא להעריך כספית את הנזק שנגרם לאדם כתוצאה מתאונה או רשלנות. שמאי רכב יעסוק בעיקר בהערכות שווי עקב תאונות וגניבות של רכבים, ואילו שמאי רכוש יערוך הערכות שווי לרכוש פרטי. עם זאת, שמאות אינה מקצוע המתאים לכל אחד, על מנת להיות שמאים עליכם להיות אנשים מסודרים בעלי יכולת מתמטית. אם אתם מפוזרים, נוטים לקפוץ ממטלה למטלה ללא סדר נראה לעין, שמאות לא תתאים לכם.

תפקידיו העיקריים של שמאי מקרקעין הם:

ביצוע הערכות שווי עבור עסקאות נדל"ן
ייעוץ בנושא מיסוי מקרקעין
חוות דעת מומחה בבתי משפט
ייעוץ לרשויות מקומיות בנושא תכנון ופיתוח
שמאי מקרקעין צריך ידע בתחומים כמו כלכלה, הנדסה, שמאות, משפטים ועוד. תפקידו משפיע רבות על עסקאות ופרויקטים בתחום הנדל"ן.

קהל יעד

לימודי שמאות מקרקעין מתאימים למי שמעוניין לעבוד בתחומי הנדל"ן והמקרקעין. כדי להצליח בתחום יש צורך בידע בנושאים כמו כלכלה, הנדסה אזרחית, משפטים ועוד. גם ניסיון תעסוקתי רלוונטי יכול לעזור.

המסלולים הקיימים בתחום זה לרוב נפרשים על פני תקופה של שנתיים וישנם גם כשלולש שנים. ישנם קורסי שמאות מקרקעין קצרים יותר אך כמובן שלא מקיפים כמו המסלולים שהזכרנו לעיל , דבר אשר מאפשר לשלב אותו עם עבודה. זו הזדמנות טובה למי שכבר עובד בתחום הנדל"ן ומעוניין להרחיב את ידיעותיו בשמאות מקרקעין.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי קורס שמאות מקרקעין יכולים למצוא עבודה במגוון תפקידים הקשורים להערכת שווי מקרקעין, ביניהם:

שמאי מקרקעין במשרד פרטי
שמאי מקרקעין בבנקים ומוסדות פיננסיים
שמאי מקרקעין ברשויות מקומיות
יועץ מיסוי מקרקעין
סוקר נכסים ומבנים
הביקוש לשמאים מוסמכים צפוי לגדול עם המשך התרחבות ענף הנדל"ן בישראל. ישנן הזדמנויות תעסוקה טובות לבוגרי לימודי שמאות מקרקעין.
כעוסק בתחום שמאות מקרקעין השכר בממוצע הוא בין 10K-15K ש"ח (הערכה על פי נתוני בדיקה ממקורות שונים ולא על ידנו).

לימודי המשך בתחום השמאות

בוגרי קורס שמאות מקרקעין יכולים להמשיך בלימודי תואר ראשון בכלכלה או מנהל עסקים על מנת להרחיב את השכלתם האקדמית.כמו כן, ניתן ללמוד קורסי הסמכה מקצועיים בתחומים הנלווים לשמאות מקרקעין, כגון קורס מיסוי מקרקעין, קורס בהערכת שווי מקרקעין מתקדם ועוד.

השתלמויות וקורסי ריענון בשמאות מקרקעין חשובים גם הם על מנת לשמור על רמה מקצועית גבוהה לאורך זמן.

לקבלת מידע ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר

מוצרים קשורים