לימודי רייקי

לימודי רייקי

מה נדרש ללימודי רייקי?

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

יתרונות ללימודי רייקי

המילה ''רייקי'' היא שילוב שתי מילים ביפנית, שמשמעותן הוא הנחייה רוחנית של אנרגיית חיים. זהו כלי טיפולי פופולרי, אשר יסודותיו גובשו בידי הנזיר היפני מיקאו אוסואי בשנת 1922. לטענתו הטכניקה התגלתה מחדש על ידיו במהלך עיון בכתבים קדושים, אך למעשה ניתן לזהות את יסודותיה בכמה מתודות קודמות כמו צ'י קונג, פראניק הילינג ועוד דרכי טיפול אנרגטי מקבילות. כיום זוהי אחת מדרכי הרפואה האלטרנטיבית הפופולריות ביותר, הודות לפשטות ההליך עצמו, הלימוד הזריז שלו, וכפי שהתנסח אוסואי: ''ריפוי הנפש בעזרת החלטה מודעת לשפר את העצמי''. בבסיס השיטה עומדת הטענה לפיה קיימת בכל מקום אנרגיה אשר סובבת ומפעילה אותנו. השלמת לימודי קורס רייקי תאפשר תיעול שלה באמצעות מגע ידי המטפל דרך גופו של המטופל, המסייע ביצירת הרמוניה בגוף ובנפש. כחלק מתכונותיה, אותה אנרגיה מופלאה ניחנה באינטליגנציה עצמאית, כזו המייתרת את הצורך בדיאגנוזה, ומרפאת את הבעיה הדורשת מענה באופן אוטומטי. כל אדם יכול למצוא גישה ולהיעזר בכוחות אלו לריפוי עצמי או לטיפול באחר. על פי אותה תיאוריה, כאשר חלה הפרעה, חסימה או היחלשות בזרימת אנרגיית החיים, מופר שיווי המשקל ונחלשות ההגנות הטבעיות. בנסיבות שכאלו הגוף והנפש הופכים חשופים, ולכן נפגעים בנקל ממתח, דאגה, טראומות פיזיות ונפשיות, פחד, שליליות, הזנחה וחוסר אהבה, כעסים, תזונה לקויה, ועוד שפע קשיים ומועקות, שחלקם נובעים מבפנים ואחרים מגורמים חיצוניים וסביבתיים בלתי תלויים; הצטברות כל אלה מתבטאת מעשית בהופעתם של תחלואים שונים. טיפול רייקי אורך כשעה, ומתבצע כאשר המטופל יושב לבוש ונינוח. מהלכו אמור להיות מרגיע ושליו, כמעט מדיטטיבי. על הגוף לא מופעל שום לחץ או מתח, יסוד שהופך אותו מתאים לכל אחד ובכל מצב, כולל עבור אלו שאינם מסוגלים לשתף פעולה בדרכים ושיטות ריפוי אחרות. ניתן לבצע טיפול רייקי לילדים ותינוקות, לנשים בהריון, בעלי מוגבלויות, או לחולים סופניים כדי להקל על ימיהם האחרונים. למעשה אפשר אפילו לטפל בבעלי חיים, שמגיבים בחיוב למגע המרגיע.

מה נדרש ללימודי רייקי

כל אחד יכול ללמוד רייקי, או יותר נכון ללמוד לתרגל אותו. משנרכשה אותה יכולת, היא נותרת פעילה לתמיד אצל מי שאוחז בה, ויוכל כעת להשתמש בה בכל שלב בעתיד. ישנן שלוש דרגות מקצועיות: רייקי, 1, 2 ומאסטר. בשלב הראשון נלמדות 12 תנוחות ידיים בסיסיות, שמטרתן לאפשר את זרימת אנרגיית הרייקי דרך המטפל, המשמש ככלי להזרמת האנרגיות. מתרגלי שלב 2 לומדים לשלוח אנרגיות, דבר המאפשר להם לטפל גם במי שאינו נוכח מולם. משימה זו מתבצעת באמצעות שימוש בסמלים ייחודיים, היפתחות לחוויה והאזנה לקול הפנימי. הסמכת מאסטר היא הבכירה בתחום, ומצריכה התלמדות וחניכה פעילה של שנה ויותר. במהלכה נלמדים גם נושאים משלימים כגון אנטומיה של מערכת התנועה, התוויות נגד ותשאול מורכב, העמקת הבקיאות התיאורטית, ובעיקר כיצד ללמד אחרים אותה.

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

למרות היות המתודה אחידה וסדורה, עם השנים והפופולריות שרכש הרייקי, פותחו וריאציות שונות שנגזרות ממנו. חוץ מאשר טיפוס בסולם ההסמכות המקצועיות ניתן לבחור בלימודי התמחויות פרטניות, חלקן מקובלות יותר וחלקן פחות, שמנתבות את השיטה לגישות ולנתיבים ייחודיים. בין אלה ניתן למנות את לייטריאן רייקי, ריידינס, אנרגיה אוניברסלית, רייקי יהודי, קרונה רייקי, גנדאיי רייקי, ריינבוו רייקי, קונדאליני רייקי, והמשכו – רייקי זהב.

יתרונות ללימודי רייקי

כמו בכל סוג הילינג, נדרש מהמטופל לרצות להתרפא, ולקבל את הרייקי כמקור לפתרון תחלואיו. כך ניתן להיעזר בו כדי לנטרל כאבים, חרדה ומתח נפשי, אסטמה, בעיות גב, קשיי נשימה וסינוסים, כאבי מחזור וחוסר סדירות שלו, ועוד מגוון מחלות ובעיות. מעבר לכך, מאמינים חסידי השיטה כי מומלץ לקבל טיפולי רייקי על בסיס סדיר, משום מעלותיו ההוליסטיות כרפואה מונעת והבאת תועלת שוטפת באפיקים רבים, וביניהם ניקוי רעלים מהגוף, פיתוח היצירתיות, איזון האנרגיות, האיברים והבלוטות בגוף, חיזוק המערכת החיסונית, הפגת מתחים ושחרור תחושות טורדניות, שיפור השינה, הפחתת לחץ דם, הקלה לאחר ניתוח, כימותרפיה וגמילה מסמים, הפגת כאבים, הגברת העירנות והחשיבה החיובית, האטת תהליך ההזדקנות, והעצמת מנגנון הריפוי העצמי של הגוף כולו. מבקרי השיטה טוענים מול כל זאת ומזכירים, כי במחקרים שנערכו בכלי בחינה מדעיים לא נמצאו כל ראיות קליניות התומכות בקיומה של האנרגיה המרפאת, או אפילו עדות לתועלת הטיפולית מעבר לאפקט הפלצבו. עם זאת, היות הרייקי מרגיע ובלתי פולשני, כמו גם העובדה שאינו מחליף טיפולים רפואיים אחרים אלא רק משלים אותם, הופכת את ההתייחסות כלפיו לסלחנית יותר, והשימוש בו מקובל גם בקופות החולים בארץ וגם במגוון בתי חולים בעולם. זאת בתקווה להקל באופן פשוט, נעים ובלתי פולשני על בעיות פיזיות ונפשיות מגוונות אצל מטופלים אשר אינם מוצאים תשובה בדרכים המקובלות.

לקבלת מידע ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר