לימודי הנדסאי בניין - אזרחי

הנדסאי בניין-אזרחי בשטח

לימודי הנדסאי בניין - אזרחי, קריירה עם עתיד 

לימודי הנדסאי בכללי מתמקד ביישום עקרונות מדעיים ומתמטיים לתכנון, בנייה ותחזוקה של תשתיות ומבנים קריטיים לחברה המודרנית. לימודי הנדסאי בניין - אזרחי מתרכזת במיוחד בתשתיות כמו כבישים, גשרים, מערכות מים ורשתות אנרגיה, כמו גם מבני מגורים, מסחר, תעשייה וציבור שאנשים משתמשים ונעזרים בהם מדי יום.
הגידול והצורך המשמעותי בשנים האחרונות בענף הבנייה הפכו את הנדסאי בניין - אזרחי למקצוע חיוני ומבוקש מאוד
ענף הבנייה הוא עמוד תווך מרכזי ומשפיע בכלכלת ישראל. הסטנדרטים וההתקדמות הטכנולוגית בבנייה הגיעו לגבהים חסרי תקדים, הודות ליכולות המקצועיות של חברות הבנייה והתשתיות בתחום. שיפור זה ניכר באיכות ובעיצוב מודרני של מבני תעשייה, מתחמי מגורים, מחלפים וגשרים. צמיחת הענף בשני העשורים האחרונים יצרה דרישה משמעותית להנדסאים מיומנים להשתלב בענף הבנייה, החל מתכנון ופיקוח כבישים, ניהול פרויקטים, פיקוח על בנייה, ועוד.

לימודי הנדסאי בניין - אזרחי - קהל יעד

לימודי הנדסאי בניין אזרחי מיועדים לאנשים עם יכולות טכניות מפותחות ובעלי עניין לעולם ההנדסה והבנייה המחפשים השכלה מעשית בתחום.
על פי רוב אלו הן תנאי הקבלה (מומלץ לברר אל מול מוסד הלימודים המבוקש) :

  1. תעודת בגרות מלאה
  2. בגרות חלקית עם מספר יח' לימוד מינ' של מתמטיקה ואנגלית והבעה בעברית כאשר הם עוברים. באנגלית ובמתמטיקה כאשר נלמדו 4-5 יח"ל ניתן יהיה לתקבל גם עם ציון 50.
  3. מעבר של מכינה טכנולוגית ושל מה"ט בתחומי הליבה : עברית,אנגלית ומתמטיקה.
  4. מעל גיל 35 שסיימו 12 שנות לימוד מקבלים פטור מהתנאים המוזכרים
  5. נדרש לעבור מבחן התאמה וראיון עם אחראי המסלול.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הנדסאי אזרחי-בניין

רוב בוגרי התכנית ימשיכו לקריירה כהנדסאי תכנון או כהנדסאי ניהול ופיקוח. המתמחים בניהול בנייה מוצאים פעמים רבות תפקידים כמנהלי פרויקטים במקום לאחר שעברו בהצלחה את הבחינות שעורכים מוסדות החינוך והמכון להכשרה טכנולוגית ומדעית (מכון טכנולוגי להכשרה בטכנולוגיה). מנגד, הנדסאי בניין בעלי מומחיות בתכנון מבנים מקבלים סמכות להגיש תוכניות למבנים פשוטים, בדרך כלל עד ארבע קומות, ורשאים לבקש אישור מוועדות בניה מקומיות.
מקומות עבודה פוטנציאליים כוללים חברות נדל"ן ובנייה, משרדי תכנון שונים ורשויות מקומיות. 

לימודי המשך

בוגרי לימודי הנדסאי בניין-אזרחי יכולים להמשיך את הלימודים ולרכוש השכלה בכדי להעשיר את עצמם כהתפתחות אישית ו/או כדי להגדיל את “ארגז הכלים” שלהם בפן המקצועי ובכך יאפשרו להם להתברג גבוה יותר. 

 

 

 

 

 

לקבלת מידע ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר

מוצרים קשורים