לימודי תזונה

לימודי תזונה

איזה לימודי תזונה קיימים?

מה אני צריך כדי ללמוד לימודי תזונה?

יש עוד דברים שעלי לדעת?

לימודי תזונאית

את אוהבת מדעים ואת האופן שבו הם משתלבים בחיי היום יום של כולנו? את מחפשת ללמוד מקצוע שיהיה בו גם מזה וגם מזה? לימודי תזונה עונים לך בדיוק על מה שאת מבקשת. סיימת לימודים בתחום הרפואה המשלימה ואתה רוצה לרכוש עוד כלי עבודה שיאפשרו לך לעזור לאנשים בהרבה תחומים? לימודי תזונה כלליים יכולים להשלים לך את התמונה ולתת לך את הקפיצה הייחודית שאתה מבקש לעצמך ולמטופלים שלך. אתם אוהבים בריאות, נהנים לשמור על כושר ותזונה היא חלק בלתי נפרד מהדיאלוג שלכם ומהנטייה הטבעית שלכם? לא הגיע הזמן להפוך את התשוקה למקצוע? לימודי תזונה מתאימים לכם, זה ברור, עכשיו לכו תעשו עם זה משהו.

איזה לימודי תזונה קיימים?

אחד המסלולים המוכרים ביותר בתחום התזונה הוא לימודים לתואר ראשון בתזונה. לימודים אלו נלמדים במספר מוסדות אקדמיים בארץ וכשתסיימו אותם תהיו זכאים לתואר ראשון בתזונה קלינית ותוכלו להשתלב במספר תפקידים כתזונאים, יועצי תזונה, מדריכי תזונה וכן הלאה. לימודי תזונה לתואר ראשון כוללים נושאים רבים, מדעיים וקליניים, ביניהם: אנטומיה ופיזיולוגיה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, כימיה, טכנולוגיה והנדסת מזון, ביוכימיה של המזון, אחסון וסניטציה של מזון, מדעי הסביבה, בוטניקה, גנטיקה, דיאטטיקה, תזונה במאמץ, הפרעות אכילה ועוד. לימודי תזונה לתואר ראשון אורכים כשלוש שנים וחצי, שבתוכם חצי שנת התמחות בתזונה. אחרי שתסיימו את הלימודים עדיין לא תוכלו לעבוד כדיאטנים קליניים, אלא תצטרכו לעבור את בחינות משרד הבריאות בתחום זה. רק אחרי שתגברו בהצלחה על בחינות אלו תוכלו לפתוח בקריירה בתחום. אם אתם לא רוצים להצטרף לתוכנית לימודים מלאה בתזונה, תוכלו לקחת קורסים בנושאים שונים בתזונה. קורס יסודות התזונה הוא אחד מהם. במהלך קורס זה תרכשו ידע בתחום התזונה שבו תוכלו לעשות שימוש אישי לבית ולמשפחה. תלמדו שיטות הרזיה, איך לבנות תפריטים, איך לנהל אורח חיים בריא, איך לשלב מזונות בצורה נכונה ואף תשתתפו בסדנת בישול בריא שתשאיר לכם טעם של עוד. עוד סדנה מעניינת בתחום לימודי תזונה היא סדנת מזון נא Raw Food שהפכה להיות פופולארית יותר ויותר בשנים האחרונות. סדנה זו תלמד אתכם כיצד לנהל מטבח המתבסס על מזון נא שאינו מבושל, ואיך ליצור גיוון ועניין במאכלים בלי שעברו בישול, צלייה, טיגון, אפייה וכן הלאה. סדנת מזון נא נלמדת באופן עיוני ובעיקר דרך הידיים, שכן בשעות לימוד אלו תתנסו הרבה בהכנת מזון נא וביצירת מנות וארוחות על בסיס זה.

לימודי תזונה קלינית

מה אני צריך כדי ללמוד לימודי תזונה?

לימודים לתואר ראשון בתזונה נחשבים מאוד מבוקשים, ולכן תנאי הקבלה אינם נמוכים וכוללים ציון פסיכומטרי מעל לממוצע ותעודת בגרות שיש בה ציונים גבוהים. עם זאת, במקרה שהחלטתם להצטרף לקורסי התזונה הרבים שנמצאים בשוק, ברוב הפעמים תנאי הקבלה יכללו ראיון אישי בלבד (ולפעמים גם זה לא).

לימודי תזונה טבעית

יש עוד דברים שעלי לדעת?

אחד הנושאים המשמעותיים ביותר בכל מה שנוגע לפיתוח קריירה בייעוץ תזונה טמון בעובדה שרק מי שסיים תואר ראשון בתזונה יכול לכנות את עצמו 'תזונאי קליני' או 'דיאטנית קלינית' ולכן לא תוכלו להעניק ייעוץ או הדרכת תזונה תחת כותרת מקצועית זו רק לאחר קורס בודד בנושא.

לקבלת מידע ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר