לימודי מחשבים למתחילים בעפולה והעמקים

לימודי מחשבים למתחילים בעפולה והעמקים

מה נדרש ללימודי מחשבים למתחילים?

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

יתרונות ללימודי מחשבים למתחילים

החיים בעולם המודרני והמקוון הם קושי מתמשך ומתסכל לכל מי שלא מיומן בשימוש בסיסי במחשב. כיום הגענו לימים בהם גם עבור הסרבנים הכי גדולים, אתגר הסירוב הפך כבר גדול יותר מהאתגר הלימודי שיכול לתת לו פתרון. אם פעם היה עדיין גיבוי וחלופה מסורתית לכל שירות ממוחשב, כעת הפכה משימה זו למאתגרת יותר ויותר. דוגמה לכך היא סניפי הבנקים; ככל שעוד ועוד לקוחות מבינים כי קל ופשוט יותר עבורם לנהל את חשבונותיהם דרך המחשב או הסמארטפון, הולך וקטן הצורך להפעיל סניפים פיזיים, פקידים ועמדות שירות לקוחות, בעיקר בלב הערים. בנק הפועלים למשל, שהוא הגדול בארץ, מיזג והפחית בין השנים 2013-2016 מעל שלושים סניפים ברחבי המדינה, וגם באלו שנותרו, בוטלה ברבים מהמקרים פונקציית הכספרים לטובת מכונות אוטומטיות, וצומצם משמעותית המענה והשירות האישי ללקוח. נטייה זו צפויה רק להתגבר; בארה''ב התכווץ מספר הסניפים מאז 2008 ב-8%, ועל פי דו''ח חברת הנדל''ן JLL משנת 2017 צפויה הפחתה של עוד 20% במהלך חמש השנים הבאות. מגמה זו איננה מקרית, ומקבלת עידוד מהנהלות הבנקים, המעודדים את הלקוחות לבצע חלק גובר והולך מהפעולות באופן עצמאי, ומציעים אתרי אינטרנט ואפליקציות יעילות ונוחות למטרה זו. כך זוכה הבנק בהתייעלות וגידול שורת הרווח, והקליינטים נהנים משירותים נוחים יותר בזמן אמת תוך חיסכון בזמן. תהליכים כמו זה קורים על גבם של הלקוחות ''סרבני המחשבים''. אלו נתקלים בקושי גובר והולך בקבלת שירות נוח, ונאלצים עתה לכתת רגליהם לסניף שהתרחק מהם. אם בתחילה היה השימוש במחשב שמור לאנשים טכנולוגיים, ובהמשך הלך והפך נגיש לכל מי שביקש זאת, הרי שבימינו זהו הכרח בלתי נמנע, שהסירוב לו כרוך במוגבלויות וקשיים גדולים. הבעיה גוברת משמעותית ומגיעה לשיאה כאשר מדובר בתעסוקה. רובו המוחלט של שוק העבודה אינו יכול לקלוט כבר עובדים שאינם מיומנים ביישומי מחשב בסיסיים. אין המדובר רק במנכ''לים, מתכנתים או מזכירות, אלא כמעט בכל מקצוע. גם כאשר אין המדובר במיומנות המצריכה מחשב או אינטרנט במהלכה, יעלה בוודאי צורך זה באגף פעילות אחר, כמו למשל תכתובת עם גורמים נוספים או ניהולה הלוגיסטי של הפעילות.

מה נדרש ללימודי מחשבים למתחילים

שום דבר בעולם, מלבד הרצון והנכונות לוותר על הבלמים הפנימיים והרתיעה הראשונית. כל מי שהחליטו לעשות את הצעד הבלתי-נמנע וללמוד מיומנות מחשב בסיסית, ישמחו לגלות כי כל הקורסים המיועדים לכך מבוססים על למידה מודרכת ומסייעת באופן פרטני ותומך, כזו המאפשרת לכל אחד לרכוש את האמצעים הבסיסיים שיאפשרו התנהלות בעולם המקוון. לצד אלו שנלהבים להשלים את הפער הדיגיטלי, רבים מתלמידי אותם קורסים מצטרפים אליהם עם מידה לא מועטה של ספק ביכולתם להתמודד עם המשימה, או חשש כבד מכל מה שרק דומה למחשב. אפילו כיום, שנים כה רבות לאחר הטמעת השירותים הדיגיטליים בכל מובני חיינו, רבים מבין המשתתפים בסדנאות מחשב למתחילים הם אותם מי שמתקשים להיפתח למשימה - אלא נגררים אליה. לא מעטים מתוכם בגיל מבוגר יחסית, ולא נדרשו קודם לכן לשימוש במחשב. על כן גם המורים וגם תכניות הלימוד הוכשרו במיוחד כדי לתת מענה לקשיים אלה, ולסייע גם למי שרואים במשימה זו אתגר גדול בהרבה ממה שהוא באמת.

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

קורס מחשבים למתחילים הוא בעצם המפתח לכל התנהלות מקצועית בעולם המודרני, והרבה יותר מכך; משום תפיסת אותם כלים כבסיסיים כל כך כיום, הם אמצעים מובנים מאליהם, שכל שירות, תקשורת או נגישות למידע מצריכים. לימודי יישומי מחשב מקנים יכולת ראשונית לבצע פעולות שנשמעות כיום טריוויאליות כמעט לכולנו; כלי חבילת מיקרוסופט אופיס לכתיבת ועריכת טקסט במעבד תמלילים, שליחת דואר אלקטרוני, שימוש בפאוורפויינט עבור מצגות, אקסל לטבלאות נתונים, גלישה באינטרנט, מנועי חיפוש ואיתור מידע, שימוש ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב. בנוסף לכל אלו, נרכשים בקורס גם כל האמצעים החיוניים להסתדר עם מערכת ההפעלה וסביבת העבודה; החל מכיבוי והפעלה, דרך מיון וסידור תיקיות, ועד פיקוח על לוחות הבקרה והתצוגה של המערכת - כלל הצרכים המתבקשים מהשימוש ועלולים לבלבל את מי שלא נדרשו להם עד כה.

יתרונות ללימודי מחשבים למתחילים

אוריינות דיגיטלית איננה אופציה כיום, אלא הכרח להתנהלות יומיומית סדירה ורהוטה. אותם מעטים שטרם רכשו אותה, גוזרים על עצמם תסכול וקושי המתבטא בכל צעד ושעל. סדנה קצרה ופשוטה תאפשר לכל אחד, כולל מבוגרים, מי שמתקשים באנגלית, ואפילו מי שסירבו ונרתעו עד כה מהמחשב בכל מחיר, למצוא תועלת עצומה מהלימודים. שפע היכולות שייפתחו בפניהם אולי נשמעות כמעט לכולנו כמובנות מאליהן, אבל עבור אחרים הן לא פחות ממהלך משנה-חיים. האמצעים לנהל תקשורת ויזואלית וכתובה, למצוא כל תוכן ומידע רצוי, להתמצא במקומות ובדרכים לא מוכרות, לקבל שירותים או ליהנות מקמעונאות אינטרנטית הם אינם דברים של מה בכך עבור מי שלא הסתייע בהם עדיין. פריצת הדרך שיכול להעניק להם קורס קצר, פשוט וידידותי לכל תלמיד, היא עצומה בכל מובן – אישי, מקצועי וחברתי.

לקבלת מידע ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר