קורס אופיס למתחילים בהגליל העליון

קורס אופיס למתחילים בהגליל העליון

מה נדרש ללימודי אופיס ואינטרנט למתחילים?

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

יתרונות ללימודי אופיס ואינטרנט למתחילים

אופיס היא חבילת תוכנות משרדיות מבית חברת מיקרוסופט, המשמשת כמעט בכל מחשב ביתי ומשרדי כתקן. מכלול השימושים הגלומים באותן תוכנות, אמורים לתת פתרון מקיף למגוון צרכים לוגיסטיים בבית ובמשרד, החל ממשלוח אימייל פשוט, ועד ביצוע חישובים נוסחתיים וכלכליים מורכבים. זהו סל כלים בו נעזרים כמעט כל מי שעובדים על מחשב ביתי מכל סוג. מי שאינם מכירים אותו הם אלו שבעצם לא נחשפו עד היום כהלכה לשימוש במחשב ביתי, ומעוניינים להשלים את הפערים שצברו. זו גם הסיבה שקורסי אופיס נלמדים בדרך כלל בשילוב מיומנויות בסיסיות נוספות כמו היכרות עם מערכת ההפעלה, גלישה באינטרנט ופעילות ברשתות חברתיות כמו פייסבוק, והם מוגדרים פעמים רבות כ''לימודי מחשב למתחילים'' או ''יישומי מחשב''.

 

מוזר לחשוב על כך שיש עדיין מי שלא מסוגל להיכנס לעמוד הזה בו אתם קוראים כעת. עשרות שנים חלפו מאז נכנס המחשב הביתי לכל בית, וקשה לדמיין כיום שיש מי שלא נעזר בו. גם הפעילויות הפשוטות ביותר כמו תשלום חשבונות או שיגור אימייל. ההישענות על האינטרנט כה מקיפה היום, עד שהימנעות משימוש ברשת הוא לא פחות מאשר מוגבלות מעשית מרצון. אין כיום שום דרך לחמוק מהאינטרנט אפילו ברמה הבסיסית ביותר של השגת מידע; אפילו אנציקלופדיות אינן מודפסות כבר, אלא רק מופיעות באופן מקוון. כמוהן, כל מידע עדכני וחשוב יימצא קודם כל באינטרנט, ורק אחריו בשאר מקורות המידע המסורתיים, אם בכלל.

 

מובן מאליו שלא כל אחד מאתנו נועד להיות מהנדס תוכנה, וישנם אנשים שבאמת לוקים בהעדר חוש טכני בסיסי אשר מקשה עליהם בשימוש באמצעים אלקטרוניים. עם זאת, אין אף אדם יודע קרוא וכתוב שלא יהיה מסוגל להתמודד עם אוריינות דיגיטלית בסיסית, כזו שתאפשר התנהלות בסיסית בעולם המודרני. אחת המטרות הראשיות של לימודים אלו היא היפתחות ראשונית למחשב ויתרונותיו, ונטרול החששות שתוקפים משתתפים טכנופובים.

 

עם סיום הלימודים, יהיו בידי משתתפי המסלול כלים בסיסיים ובטחון עצמי לשימוש במחשב האישי וניהול מערכת ההפעלה והקבצים, גלישה באינטרנט, ולצדם כלי האופיס המאפשרים עבודה עם מעבד תמלילים וורד, ארגון ומשלוח מיילים וניהול יומן פגישות בעזרת אאוטלוק, בניית מצגות בסיוע תוכנת פאוורפויינט ועבודה עם גליון חישובים אלקטרוני באמצעות אקסל.

 

 

מה נדרש ללימודי אופיס למתחילים

 

התשובה לשאלה זו היא ברורה; כל שדרוש הוא ידיעת קרוא וכתוב, מחשב נגיש, ובעיקר תעצומות נפש ויכולת להשתלט על פחדים מיותרים ולא מוצדקים. אין אף אדם סביר שאינו מסוגל להתמודד עם הפעלת מחשב ביתי באופן בסיסי. לא צריך להתמחות באנגלית לשם כך, ואין דרישה לשום ידע קודם, אלא רק לנכונות להיפתח וללמוד בפתיחות ובביטחון את העניין.

 

אפשרויות קידום והרחבה מקצועית

 

מכלול הכישורים שנרכשים בלימודי אופיס ואינטרנט למתחילים למעשה אינם מקדמים מקצועית באופן ישיר, אלא רק מסירים מחסום מגביל אשר ניצב בין המשתתפים לבין רובן המכריע של המשרות במשק.

 

נדירות הן העבודות אשר אינן תובעות את הכלים שנלמדים בו. מזכירה, עיתונאות, ניהול חשבונות, הוראה, טכנאות סלולר, ניהול פרוייקטים, סוכני ביטוח או נסיעות, אדריכלות, הפקת ארועים, יח''צנות, או ניהול מחסן, אף אחת מאלו ומעוד משרות רבות מספור במשק התעסוקה המודרני אינן אפשריות ללא הכלים הנלמדים במסלול זה.

 

יתרונות ללימודי אופיס למתחילים

 

קצת קשה לדבר על יתרונות ללימודי קורס זה; קל יותר לציין את המוגבלויות הרבות המכבידות על מי שאינם מצוידים ומתורגלים בתכנים שהוא מקנה. העדרם גורר קשיים מרובים בכל מובן של החיים המודרניים - החל מהעדרה של יכולת תקשור דיגיטלית, דרך קושי במשימות אלמנטריות כמו הפקת מסמך טקסט או ניהול חשבון בנק, ועד מוגבלות מוחלטת כמעט בהשגת תכנים ומידע מכל סוג. האינטרנט הוא הספרייה של ימינו; מאגר מידע עצום אשר כל מי שאין לו גישה אליו נותר ללא פתרון מלבד אולי בקשות סיוע חוזרות ונשנות - והאמת שגם קצת מביכות.

 

לימודי אופיס ואינטרנט למתחילים יהיו לאותם אנשים מפתח בעל ערך עצום להרחבת אופקים, פתרונות לוגיסטיים מקיפים, והסרת מחסום מגביל ומעיק שליווה אותם עד היום שלא לצורך.

לקבלת מידע ללא התחייבות
מלאו פרטים ונחזור אליכם תוך זמן קצר